سه‌شنبه, 14 آذر 1402
         

عنوان : یك باب منزل مسكونی و یك باب مغازه وسایل ورزشی در آتش سوختند
تاريخ :
 ۱۳۹۵/۰۲/۰۱ 
ساعت : ۱۲:۱۸:۴۹

 

مسعود مومنی مسئول سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی از برنامه های سال 95 خبر داد و گفت: یکی از مهمترین برنامه هائی که این سازمان در سال 95 دنبال خواهد کرد بحث آموزش شهروندی در خصوص مسائل ایمنی و آتش نشانی می باشد که این امر در طی سالهای گذشته  توانسته است بسیاری از مشکلات این سازمان در خصوص ایمنی را برطرف نماید .

وی به پی گیری و نصب کلید محافظ جان در منازل و مغازه های سطح شهر خبر داد وگفت: این کلید بعد از کنتور برق نصب خواهد شد ومیتواند در لحظه برق گرفتگی فرد و در کوتاه ترین زمان ممکن برق منزل و مغازه را قطع و جان شهروندان را نجات دهد .

مومنی تصریح کرد: برگزاری دوره های آموزشی علت یابی حریق ،آبرسانی به حریق،کف رسانی و آموزش مواد خطرناک در سال جاری به انجام خواهد رسید .

وی از پخش خاموش کننده های استاندارد و باکیفیت در بین شهروندان خبر داد وگفت: در این طرح نیز انواع خاموش کننده ها در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

وی با اعلام اینکه در سال گذشته این سازمان بیش از 400 مورد اطفاء حریق و 220مورد امداد و نجات را به انجام رسانده است گفت: از ابتدای سال جاری نیز شهر زرند از حوادث خالی نبوده بطوری که در طی بیست روز گذشته سه آتش سوزی بزرگ در زرند داشته ایم که خسارات سنگینی به شهروندان وارد نموده است .

وی به آتش سوزی منزل مسکونی در شهرک شهید باهنر اشاره کرد و گفت : آتش سوزی یک منزل مسکونی دیگر در شهرک فرهنگیان و آتش سوزی فروشگاه ورزشی آتن نیز از دیگر اتش سوزیهای سنگین امسال شهر بوده اند .

وی گفت: عدم رعایت نکات ایمنی و آموزش کافی در لحظه برخورد با حوادث از عوامل اصلی آتش سوزی ها می باشند .


کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری زرند می باشد. طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری زرند
DOURAN Portal V3.9.8.211
V3.9.8.211